Новини

Австралія побудує сонячну станцію потужністю 10 ГВт і експортуватиме електроенергію у Сингапур

12.03.2020

Біля міста Тенант-Крік(Австралія) побудують сонячну електростанцію потужністю 10 ГВт для енергозабезпечення столиці штату Південної території та експорту електроенергії у Сингапур через прокладений по дну океана кабель довжиною 3800 км.

Проект Sun Cable («Сонячний кабель») покликаний зробити економіку країни незалежною від експорту вугілля, залізної руди і газу, передає. 

СЕС, яка зможе зберігати 22 ГВт·год електроенергії, займатиме 15 тисяч гектарів.

Щоб експортувати електроенергію, буде прокладений кабель постійного струму високої напруги (HVDC), який з’єднає Південну територію Австралії і Сингапур. У світі HVDC-кабелі вже використовуються для передачі енергії на далекі відстані. Один такий кабель з’єднує центральний Китай зі східними морськими містами, такими як Шанхай. Більш короткі кабелі використовуються у європейських інтерконекторах – міждержавних лініях електропередачі. До того ж собівартість виробництва сонячної енергії різко знижується. А низька гранична собівартість виробництва і транспортування відновлюваної електроенергії – ще одна перевага цього проекту.

Передбачається, що до 2030 року Sun Cable забезпечуватиме Сингапур 20% електроенергії і витіснить значну частку викопної енергетики у Дарвіні. Проект створить нові сфери промисловості і робочі місця у будівництві. До того ж проект зможе бути прибутковим завдяки експорту електроенергії в Азію через спільне використання інфраструктури.

 

Sun Cable обійдеться у 20 млрд австралійських доларів. У листопаді 2019 року австралійські інвестори-міліардери Майк Кенон-Брукс і Ендрю Форест надали першочергове фінансування на суму до 50 млн австралійських доларів.

Наразі розробники проекту уклали контракт із сіднейською компанією 5B для прискорення будівництва СЕС. 5B буде збирати сонячні панелі і доставляти їх на місце у контейнерах.

Проект планують завершити у 2027 році.

Читати далі
Amazon виділить 10 млрд доларів на боротьбу зі змінами клімату

24.02.2020

Генеральний директор Amazon Джефф Безос виділить 10 мільярдів доларів на фінансування вчених, активістів, некомерційних організацій та інших груп, що борються за захист довкілля та протидіють наслідкам зміни клімату.

Читати далі
"Сонячні дахи" для приватних домогосподарств

23.03.2020

Світ рухається до заміщення традиційних потужностей генерації альтернативними, в поєднанні із засобами накопичення, зберігання і перетворення енергії. Цей тренд за 15-20 років сформує нову архітектуру енергетики, зокрема, і в Україні. Один із її ключових напрямків – мікрогенерація.
 

Читати далі
Сонячний дах для будинків від Tesla

30.08.2019

Дах з панелей, що накопичують сонячну енергію - один з найскладніших для Tesla проектів з моменту його появи. Однак тепер Ілон Маск заявляє, що компанії вдалося вирішити два ключових та водночас проблемних питання, пов'язаних з цим продуктом: знизити ціну та підвищити довговічність.

Читати далі