Європейський союз готовий надати Україні необхідну допомогу для розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності

  • У рамках десятої Асамблеї IRENA українська делегація на чолі з Міністром енергетики та захисту довкілля Олексієм Оржелем зустрілася з Єврокомісаркою із питань енергетики Кадрі Сімсон.

Олексій Оржель подякував Кадрі Сімсон за підтримку у тристоронніх газових переговорах. Адже транзит газу через територію України став запорукою енергетичної стабільності як нашої держави, так і ЄС.

  • Нещодавно Європа прийняла Green deal та поставила амбітну ціль стати кліматично нейтральною. Тому зараз в ЄС приділяють особливу увагу розвитку ВДЕ. Україна, в свою чергу, теж напрацьовує концепцію «зеленого» енергетичного переходу та планує запровадити податок на СО2, кошти з якого будуть витрачені на енергоефективні заходи.

«Після переговорів по транзиту газу, Україна може cфокусуватися на енергії майбутнього, розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності. ЄС надасть свою підтримку», - зазначила Єврокомісарка із питань енергетики Кадрі Сімсон. Також Єврокомісарка подякувала Міністру Олексію Оржелю за конструктивну позицію в процесі газових переговорів.