Сонячний дах для будинків від Tesla

Дах з панелей, що накопичують сонячну енергію - один з найскладніших для Tesla проектів з моменту його появи. Однак тепер Ілон Маск заявляє, що компанії вдалося вирішити два ключових та водночас проблемних питання, пов'язаних з цим продуктом: знизити ціну та підвищити довговічність.

«Сонячна черепиця» Tesla Solar Roof Tiles готова до масштабного виробництва. На зустрічі з інвесторами глава компанії Ілон Маск оголосив, що в третій версії черепиці вдалося вирішити проблему довговічності, а також знизити ціну. Маск заявив, що тепер очікує її масового впровадження і що Tesla буде виробляти по 1000 сонячних дахів на тиждень.

Сам проект стартував ще у 2017 році, і тоді СЕО Tesla обіцяв почати масовий монтаж у 2018 році. Однак цього не сталося, а експерти почали говорити про те, що проектом пожертвували на користь виробництва електромобілів.

Тепер Ілон каже, що нова версія сонячного даху прослужить під каліфорнійським сонцем десятки років: «Ми завершуємо третю версію. Насправді, це досить складна технологічна проблема - отримати вбудований у черепицю сонячний елемент з гарним зовнішнім виглядом і терміном служби у 30 років».

У своєму Twitter він пізніше оголосив, що наразі виробнича лінія масштабується, і до кінця року на ній будуть збирати по 1000 дахів щотижнево.

За розрахунками видання Electrek, на середньостатистичний дах встановлюватимуть панелі приблизно на 8 кВт, що означає виробництво черепиці на понад 100 МВт за квартал. У минулому кварталі Tesla поставила лише 29 МВт «сонячної енергії» (з інших «сонячних» проектів - зокрема з накопичувачів), так що обіцянка Маска означає, що до кінця року масштаби виробництва збільшаться втричі.