В США БУДУЮТЬ НАКОПИЧУВАЛЬНІ БАТАРЕЇ З ПІДКЛЮЧЕННЯМ ДО ЕНЕРГОМЕРЕЖІ

30 ТРАВНЯ 2020 Фінська компанія Wärtsilä реалізувала на заході США великий проект з будівництва батарей, приєднаних до енергосистеми, повідомляє пресслужба.

Велика система накопичення, встановлена ​​безпосередньо на території діючої вітроелектростанції, оптимізує використання «зеленої» енергії, а завдяки приєднанню до мережі, надає інвестору більше джерел доходів.

Компанія Wärtsilä розробляє і встановлює для одного з виробників «зеленої» енергії в Каліфорнії систему накопичення потужністю 70 МВт, підключену безпосередньо в електромережу.

Проект допоможе системному оператору CAISO (California Independent System Operator) в забезпеченні надійного електропостачання та інтеграції ВДЕ.

Крім оптимізації використання вітрової енергії, накопичувачі дозволять брати участь в ринках допоміжних послуг, на внутрішньодобовому ринку та ринку «на добу наперед». Накопичувачі розташовуються безпосередньо біля вітрових турбін на вітроелектростанції в Каліфорнії, енергію яких вони будуть акумулювати. «Технологічна і бізнес-задача цього проекту полягає в інтеграції надлишкової енергії, виробленої вітровою електростанцією, та максимізації дохідності й повернення інвестицій за рахунок оптимізації потоку енергії та участі у ринку допоміжних послуг, можливості купувати електроенергію на ринку, коли вона дешевша, і продавати знову на ринок, коли ціна зростає», - йдеться у повідомленні.

Виконання цих завдань стає можливим завдяки програмному забезпеченню GEMS, яке управляє ефективним накопиченням і зберіганням електроенергії та з'єднує майданчик з енергоринком Каліфорнії.

Системи накопичення відграватимуть важливу роль в енергосистемі Каліфорнії, яка поставила за мету перейти на 100% відновлюваної енергії та досягти 0% вуглецевих викидів до 2045 року. Цей штат є одним з лідерів Північної Америки в енергетичній трансформації.