Найпотужніші СЕС в Китаї

Китай, як ніяка інша країна, приділяє увагу розвитку сонячної енергетики. За 2019 рік геліо-ферми КНР виробили понад 132 ТВт електроенергії – це більше, ніж вся річна потреба таких держав, як Франція, Великобританія чи Німеччина, і більше 50% всієї загальносвітової генерації.

Тут розташовані 8 з 10 найбільших фотоелектричних ферм планети, включаючи ТОП №1 світового рейтингу – гігантський парк «TenggerDesert» (Велика сонячна стіна). Свою назву СЕС отримала через місце розташування – однієї з найбільших пустель Азії Тенг-гер. Станція займає 1192 квадратних кілометри, або 3% її території. Сукупна потужність модулів перевищує 1,5 ГВт, і щорічно збільшується.

Другим номером Китаю, Азії та найпотужніших сонячних електростанцій світу в цілому є СЕС Лунь-Ян-Сян, з показником 0,85 ГВт на Тибетському нагір’ї. Цікава вона також тим, що живить електроенергією найбільшу на світі греблю.

Ще один об’єкт з ТОП-10 – станція Датун, хоча її популярність не в продуктивності. Кольори сонячних панелей тут підібрані так, що з висоти поля виглядають як дві величезні панди. Більш того – у міру переміщення літака або вертольота їх пасажирам здається, що один з «сонячних ведмедів» привітно махає лапою.