10 способів економити електроенергію

1. Переходьте на диференційовані тарифи.

 Вночі  електрика в Україні (з 23-00 до 7-00) вдвічі дешевша, ніж вдень. Тому тим, хто працює ночами або просто лягає пізно, рекомендуємо встановити двотарифний лічильник. Він також скоротить витрати від цілодобового використання холодильника.

2. Вимикайте світло, залишаючи приміщення.

За статистикою, близько 30% електроенергії витрачається на освітлення порожніх приміщень. Тому завжди вимикайте за собою світло.

3. Економія на освітленні.

Протирайте лампочку від пилу. Це допоможе збільшити яскравість освітлення на 10-15%. Також замініть лампи у вашому помешканні на енергозберігаючі. Енергоощадні лампи служать у 5-8 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання, при тому, що споживають електроенергії в 10 разів менше, а освітлення від них нічим не поступається іншим лампам. Затрати на придбання енергозберігаючих ламп окупляться менш, ніж за рік. .Секрет економних лампочок в тому, що вони витрачають енергію лише на світло, а не на тепло. До того ж, змінювати енергозберігаючі лампи можна набагато рідше, ніж звичайні - приблизно раз на 3 роки. Окрім цього , ви можете встановити світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини.

4. Використовуйте енергоефективну побутову техніку.

Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас «А ++» - найбільш енергоощадний, «А +», «А», «В», «С», «D», «G» - менш енергоощадні. Придбавши побутову техніку класу «А» або «А+» ви на 30-50% зменшите споживання  електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

5. Правильно експлуатуйте холодильник.

Не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів, у місця, де є пряме сонячне проміння. Не ставте в холодильник гарячу їжу. Дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів (в приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії). Контролюйте температурний режим в холодильній камері —  чим нижча температура, тим більше електроенергії потрібно для її підтримки.

6. Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження.

При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть близько 10-15 %.

7. Вчасно очищуйте порохотяг.

На третину заповнений мішок для збору пилу збільшує витрати електроенергії на 40%.

8. Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь. 

Не залишайте електроприлади «в режимі сну». Для прикладу: телевізори в режимі очікування споживають близько 9 кВт▪год на місяць, комп’ютери — 3,6 кВт▪год. Бойлер в режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води.

Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в «режимі сну» може досягати 350-400 кВт▪год на рік. Тому візьміть собі за звичку вимикати з розетки комп‘ютер, телевізор, інші електроприлади.

9. Правильно експлуатуйте електрочайник.

Кип'ятіть стільки води, скільки необхідно на даний момент. Важливо також своєчасно видаляти накип. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

10. Замініть застарілу проводку.

Застаріла проводка – це зайві витрати електроенергії, адже її несправність провокує втрати електроенергії. А ще, це пожежна небезпека. Тому краще замінити її.


 

Якщо подумати, цих правил не так складно дотримуватись, але кожне із них допоможе суттєво заощаджувати. Дотримання усіх десяти правил дозволить середньостатистичній сім’ї економити близько 100 кВт/год в місяць. Варто лише усвідомити, що енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.